Zimowe spacery a Mama karmiąca – jak się ubierać, żeby wygodnie nakarmić w każdej chwili?

Zimowe spacery a Mama karmiąca – jak się ubierać, żeby wygodnie nakarmić w każdej chwili?

Zima to prawdziwe wyzwanie dla każdej Mamy, która karmi piersią. I odwieczne pytanie – jak ubrać się zimą, aby z łatwością nakarmić maleństwo? Tutaj z pomocą przychodzą marki, które szyją ubrania do karmienia piersią. I nawet na zimę znajdą rozwiązanie!

Pamiętaj przede wszystkim o tym, że dla Twojego dziecka najważniejsza jesteś Ty! Dlatego ważne jest, żebyś dbała nie tylko o jego dobro, ale również o swoje. Przecież ma Ciebie jedną ❤️  Na Wasze zimowe spacery ubieraj się ciepło, nawet jeżeli istnieje możliwość, że w trakcie przechadzki będziesz musiała nakarmić głodomora.

Jeżeli Ty i Twoje maleństwo lubicie zimowe spacery, postaraj się zaplanować karmienie tak, aby odbyło się ono przed Waszym wyjściem albo po powrocie. Wybierajcie się na spacery w godzinach, kiedy jest najcieplej i możliwie jak najbardziej słonecznie. Porę spaceru warto dopasować do rytmu dnia malca. Dobrze jest zdecydować się na taką godzinę, kiedy Twoja pociecha śpi. Pamiętaj również o tym, żeby nie przedłużać spacerów. Dzięki temu dziecko nie zdąży zgłodnieć i przede wszystkim zmarznąć!

Nie na cebulkę!

Kiedy na dworze jest zimno, warto przemyśleć sprawę spacerowej garderoby, żeby uniknąć szamotaniny z guzikami, suwakami i haftkami. Im mniej warstw, tym lepiej. Najwygodniej będzie Ci rozpiąć kurtkę, pod którą możesz założyć bluzę do karmienia piersią. Tego typu model bluzy ma sprytnie wszyte zamki do karmienia piersią, które z łatwością odepniesz i swobodnie nakarmisz dziecko.

Inną możliwością jest dłuższa kurtka, kardigan, a pod nim t-shirt do karmienia piersią, który posiada zakładki albo odchylany dekolt, które zapewniają dostęp do piersi. Dobrym wyborem do zestawu ze swetrem bez guziczków będzie również koszula do karmienia piersią. W takiej stylizacji karmienie nie będzie dużym wyzwaniem!

Świetnie sprawdzi się także sukienka do karmienia piersią z długim rękawem. Możesz założyć do niej rajstopy, ulubione zimowe botki i długi płaszcz. Sukienki do karmienia piersią, podobnie jak bluzy i koszule, posiadają zamki, które ułatwiają życie każdej karmiącej Mamie.

Odwiedź pobliską kawiarnię!

Jeżeli masz taką sposobność, na nagłe karmienie podczas spaceru, wstąp do ciepłego i ustronnego miejsca, np. miejscowej kawiarni. Zamów pyszną zimową herbatę i nakarm piersią nie martwiąc się chłodem.

Na koniec, od Nas dla Was, mały life hack! Gdybyś musiała nakarmić dziecko zimą w trakcie spaceru, zaopatrz się w małe ogrzewacze rąk! Takie termofory, przyłożone przed karmieniem do piersi, dadzą uczucie ciepła Tobie i Twojemu dziecku, a dodatkowo wpłyną na swobodny wypływ mleka. Sposób sprawdzony i pokochany. Miłych spacerów!

Share this post

Dodaj komentarz