Jak wybrać rajstopy ciążowe?

Jak wybrać rajstopy ciążowe?

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami a co za tym idzie, sezon “na gołe nogi” odchodzi razem z ostatnimi promieniami słońca. My też ubolewamy 😝. Przychodzi czas na to, żeby zaopatrzyć się w parę rajstop. Wybór rajstop nigdy nie należy do najłatwiejszych, a do tego przecież dochodzi fakt, że jesteś w ciąży!

Wiemy, że im bardziej zaawansowana ciąża, tym chętniej sięgasz po legginsy i rajstopy. W pewnym momencie nawet spodnie ciążowe przestają zdawać egzamin, a Ty chcesz, żeby było Ci po prostu wygodnie. W doborze odpowiednich rajstop ciążowych warto skupić się na kilku aspektach.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar rajstop ciążowych. Dobrze dobrane rajstopy nie będą Cię uciskać, zsuwać się z brzucha ani rolować. Dzięki temu będziesz czuć się w nich swobodnie i komfortowo. Rajstopy ciążowe mają taką samą rozmiarówkę, jak klasyczne modele, dlatego jeżeli przed ciążą wybrałabyś S, to taki sam rozmiar wybierz będąc w ciąży.

Rajstopy ciążowe posiadają z przodu specjalnie wyprofilowany klin, który uwzględnia duży brzuszek i ma za zadanie go podtrzymywać. Talia rajstop ciążowych umieszczona jest wysoko, często niemal pod biustem, dzięki czemu rajstopy nie będą się zsuwać z brzucha ciążowego. Co więcej, możesz mieć pewność, że tak zaprojektowane rajstopy ciążowe będą rozciągały się wraz z rosnącym brzuchem. Bardzo ważne jest to, aby rajstopy ciążowe miały bezuciskowe wykończenie w pasie, które nie ograniczy Twojej wygody.

Wybór rajstop należy dostosować do panującej za oknem pogody. Jeżeli planujesz nosić je w cieplejsze dni, odpowiednią grubością będzie 20 DE. Na chłodniejsze dni polecamy rajstopy ciążowe o większej gramaturze – 40 DE.

Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są rajstopy ciążowe. Najlepszym wyborem będą modele, które w składzie mają naturalne, elastyczne i przepuszczające powietrze dzianiny. Dobrej jakości materiał da Ci pewność, że rajstopy są trwałe i wytrzymałe, a Ty nie będziesz musiała z każdym wyjściem kupować kolejnej pary. Dodatkowo warto wybrać taki model rajstop ciążowych, które są rajstopami masującymi. Poprawiają one krążenie i eliminują efekt puchnięcia nóg, za co na pewno będziesz wdzięczna 😊

Rajstopy ciążowe kupujesz przede wszystkim dlatego, żeby móc założyć swoją ulubioną sukienkę ciążową i czuć się pięknie! Jeżeli wybierasz dopasowane stylizacje, pamiętaj o tym, żeby rajstopy nie posiadały szwów, które mogłyby prześwitywać przez sukienkę. Bezszwowe rajstopy ciążowe mają jeszcze jedną zaletę – na pewno nie będą podrażniać wrażliwej w ciąży skóry.

Ciąża nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich ulubionych stylizacji, nawet zimą! Dzięki rajstopom ciążowym nadal założysz ulubioną sukienkę, w której czujesz się kobieco.

Share this post

Dodaj komentarz