Jak dyskretnie karmić piersią publicznie?

Jak dyskretnie karmić piersią publicznie?

Karmienie piersią to jeden z procesów najbardziej naturalnych, a jednocześnie niełatwych dla młodych Mam. Karmienie malucha, szczególnie w miejscach publicznych, może powodować wśród świeżo upieczonych Mam niemały dyskomfort.
Czy oznacza to, że w okresie karmienia piersią powinnyśmy większość czasu spędzać z dzieckiem w domu? Oczywiście mówimy stanowcze „nie” takim pomysłom! 

Mówienie o karmieniu piersią w miejscach publicznych staje się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie – pojawia się coraz więcej rozwiązań, które zapewnią młodym Mamom jak największy komfort. W przestrzeni publicznej można zobaczyć sporo specjalnych pomieszczeń, dostosowanych do potrzeb karmiących Mam. To miejsca, w których można  wygodnie i spokojnie nakarmić malucha. 

 

Ubrania do karmienia piersią umożliwią Wam karmienie bez konieczności wyjmowania na wierzch całej piersi lub odsłaniania brzucha. Jako kobiety, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niejednokrotnie bardziej krępujące jest pokazanie swojego ciała niż sama czynność karmienia piersią. 

Zamki do karmienia piersią

Najbardziej popularnym rozwiązaniem, stosowanym w modelach do karmienia piersią, są  wszyte zamki. Po prawej i lewej stronie, w okolicy piersi, znajdziecie zamek, który umożliwi dyskretne karmienie malucha w każdym momencie. Dzięki nim nie musicie nic odsłaniać i stresować się, że ktoś zobaczy Waszą pierś. Dodatkową zaletą jest fakt, że zamki w takich modelach mogą być wszyte w bardzo dyskretny sposób – nikt nawet nie zauważy, że jest to odzież do karmienia piersią!

W bluzkach i sukienkach do karmienia piersią, zamkom często towarzyszy falbana, która dodatkowo umożliwi schowanie główki maleństwa. Tego typu element, poza tym, że pełni funkcję praktyczną, doda też Waszej stylizacji kobiecości.

Odchylany dekolt

Klucz tkwi w prostocie! Dzięki ubraniom do karmienia piersią z odchylanym dekoltem, karmienie przestaje być wyzwaniem. Tę opcję posiadają najczęściej modele o prostym fasonie, w którym każda z nas czuje się po prostu dobrze! Bluzki i sukienki do karmienia piersią z odchylanym dekoltem ułatwią karmienie piersią, a dodatkowo wyeksponują dekolt i podkreślą piękny, pełny biust.

To również najłatwiejszy sposób, aby nakarmić dziecko „w biegu” – dobrze wiemy, że w nadmiarze obowiązków nie zawsze jest czas i sposobność na to, żeby spokojne nakarmić malucha. W tym przypadku – wystarczy tylko odsłonić dekolt z jednej strony i do dzieła! 😄

Dekolt na zakładkę

Kolejną, sprawdzoną metodą szybkiego i komfortowego karmienia piersią, jest metoda „na zakładkę”. W ten sposób skonstruowana odzież do karmienia piersią posiada podwójną warstwę materiału. Uniesienie górnej części umożliwi dyskretne karmienie piersią. Pod tą warstwą schowacie głowę dziecka i nakarmicie je bez konieczności odsłaniania jakiejkolwiek części ciała. Takie dekolty świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku sukienek, ale przede wszystkim przy T-shirtach, które są doskonałą bazą każdej stylizacji.

Dzięki zakładce nie musicie unosić całej bluzki do karmienia piersią i odsłaniać brzucha. T-shirty „na zakładkę” pokochają te z Was, które nie lubią odkrytych dekoltów, a tak jak cała reszta Mam – chcą karmić piersią dyskretnie i swobodnie.

 

Dobrze dobrana odzież do karmienia piersią pozwoli zapewnić sobie dodatkową prywatność podczas publicznego karmienia. Wszystkie powyższe rozwiązania w ubraniach do karmienia piersią są najczęściej skonstruowane bardzo subtelne i niemalże niewidoczne. Jeżeli wybierzecie modele z dobrych jakościowo tkanin to nie dość, że ułatwią Wam życie – będą też inwestycją na lata, również po zakończeniu „mlecznej drogi”. 😊

Share this post

Dodaj komentarz