ABC przyszłej Mamy, czyli wyprawka do szpitala

ABC przyszłej Mamy, czyli wyprawka do szpitala

Wyprawka do szpitala to niezbędnik każdej przyszłej mamy. Każda z Was, będąc w ciąży, czeka na to, żeby po 9 miesiącach noszenia swojego maleństwa pod sercem, móc krzyknąć „To już!”. A wtedy najczęściej nie ma już czasu na pakowanie. Dlatego nad tym, co zabrać do szpitala, warto zastanowić się chwilę wcześniej, a torbę z wyprawką uszykować nawet miesiąc przed akcją porodową. Dzisiaj doradzamy co powinno znaleźć się w wyprawce do szpitala.

Skup się na tym, aby nie zabierać zbyt wiele rzeczy. Nie skazuj siebie ani partnera na to, aby podczas wyjazdu do szpitala, pamiętać o zabraniu walizki, plecaka i dwóch toreb. Jeżeli martwisz się, że zabraknie Ci czegoś podczas pobytu w szpitalu, uszykuj swojemu partnerowi albo innej bliskiej osobie, wszystko co chciałabyś mieć przy sobie po porodzie i zostaw we wspólnie ustalonym miejscu. Na pewno znajdzie się okazja, żeby później to do Ciebie dostarczyć. Pakując wyprawkę do szpitala ogranicz się do najważniejszych rzeczy.

W pakowanie wyprawki do szpitala warto zaangażować również swojego partnera albo inną osobę, która ma Ci towarzyszyć podczas porodu. Wszyscy będą czuć się pewnie, wiedząc gdzie co jest.

Jaką torbę wybrać?

Najlepszym wyborem będzie miękka, lekka i sportowa torba. W takiej torbie łatwo jest wszystko poukładać. Pakując się, pamiętaj, żeby najważniejsze rzeczy znajdowały się na wierzchu, a cała reszta, która przyda się dopiero po porodzie powinna być umiejscowiona na dnie torby. Warto wybrać torbę, która posiada przegródki – schowasz w nich to do czego będziesz chciała mieć szybki dostęp, np. dowód osobisty.

Ważne dokumenty i dowód osobisty

Przed porodem powinnaś przede wszystkim przygotować wszystkie niezbędne wyniki badań, kartę przebiegu ciąży a nawet legitymację ubezpieczeniową. Dokumenty i dowód osobisty schowaj w łatwo dostępnym miejscu, aby osoba towarzysząca Ci przy porodzie, lekarz albo pielęgniarka, bez trudności mogli je znaleźć w razie potrzeby.

Niezbędne rzeczy dla świeżo upieczonej mamy

Zapakuj rzeczy, które zapewnią Ci stuprocentowy komfort. Najważniejsze są oczywiście klapki oraz koszula a nawet dwie – weź jedną na zmianę. Warto wybrać koszulę, która umożliwi wygodne karmienie piersią. Do tego zapakuj biustonosz do karmienia piersią, wkładki laktacyjne i krem do sutków, który pomoże Ci, jeżeli Twoje brodawki będą podrażnione po pierwszych próbach karmienia piersią. Nie zapomnij o wszystkim co zapewni Ci odpowiednią higienę po porodzie. Zaopatrz się w podkłady poporodowe i jednorazowe majtki siatkowe. Takie majtki zapewnią Ci duży komfort – nie będziesz musiała martwić się ich praniem a materiał, z którego są produkowane, umożliwi stały dostęp do powietrza i nie będzie uciskał. Po porodzie przyda Ci się również coś w co będziesz mogła się opatulić i będzie Ci się kojarzyło z domem. Spakuj swoją ulubioną bluzę, ciepłe skarpety i szlafrok.

Wyprawka dla Twojego maluszka

Twój długo wyczekiwany towarzysz życia będzie potrzebował znacznie mniej rzeczy niż Ty 😉  Dla dziecka zapakuj przede wszystkim ciepły kocyk, kilka ubranek, np. body, skarpety i czapeczkę. Jedną z ważnych rzeczy w wyprawce dla dziecka są „łapki niedrapki”, czyli rękawiczki, które ochronią bobasa od podrapania się nieobcinanymi nigdy paznokciami. Oprócz ubrań zapakuj oczywiście pieluchy i krem łagodzący dla dziecka.

Pomyśl o swoim towarzyszu

Osobie towarzyszącej Ci przy porodzie, np. Twojemu partnerowi czy przyjaciółce, na pewno będzie miło, jeżeli do torby do szpitala zapakujesz wodę, a do bocznej kieszonki schowasz batonik albo inną przekąskę. W takich sytuacjach dawka cukru może okazać się bardzo przydatna 😉

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz